Av. Onur Atakan, LL.M.

Ortak
  • onuratakan@bka-law.com

Uzmanlık Alanları:

  • Şirketler ve Ticaret Hukuku
  • İdare ve Vergi Hukuku
  • Sözleşmeler Hukuku
  • İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku
  • Fikri ve Sinai Haklar Hukuku

Hakkında

BKA Hukuk’un kurucu ortaklarındandır. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden İdare Hukuku, Ticaret ve Şirketler Hukuku ile Fikri ve Sınai Haklar Hukuku alanlarında uzmanlaşarak mezun olmuştur. Hukuk fakültesindeki eğitiminin ardından bir süre avukatlık faaliyetlerine devam ettikten sonra, Amerika Birleşik Devletlerinde yer alan Boston College, Law School'da uluslararası hukuk alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Halihazırda, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Hukuk Fakültesi'nde İdare Hukuku alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Onur Atakan İdare ve Vergi Hukuku, Şirketler ve Ticaret Hukuku ile özellikle franchise, tek satıcılık, distribütörlük ve milletlerarası mal satım sözleşmelerinin hazırlanmasında uzmanlaşmıştır. Özellikle otomotiv ve tekstil sektöründe faaliyet gösteren çok uluslu firmalar için farklı içerik ve projelerde franchise ve distribütörlük sözleşmelerinde katkı sunmuştur. 

İdare Hukuku alanında yaptığı akademik çalışmaların yanında, müvekkillerine idare hukukuna ilişkin projelerde verdiği danışmanlık ve uyuşmazlıkların çözülmesinde avukatlık hizmetleri vermektedir. Bu anlamda gerek kamu-özel iş birliği içeren projelerde ve gerekse idari uyuşmazlıkların çözümünde uzmanlaşmıştır. Başta çok uluslu şirketler olmak üzere birçok yerli ve yabancı şirkete dava ve danışmanlık hizmetleri vermeye devam etmektedir. 

Eğitim ve Üyelikler

Eğitim

PH.D.; İstanbul Bilgi Üniversitesi, Hukuk Fakültesi (Devam etmektedir.)

LL.M.; Boston College, Law School

LL.B.; İstanbul Bilgi Üniversitesi, Hukuk Fakültesi

Baro Üyeliği

İstanbul Barosu

Diller

İngilizce, Almanca

Üyelikler

Boston College Mezunlar Derneği

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mezunlar Derneği